14 Mart Tıp Bayramı

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN…

Peygamber Efendimiz, “İman müstesna, hiçbir kişiye sıhhatten daha hayırlı bir nimet verilmemiştir” diye buyurmuştur. Yani, Cenab-ı Allah’ın bize verdiği en büyük nimet, imanımızdan sonra sıhhattir. İmanımızı nasıl korumak zorundaysak, imanımız nasıl bize Allah’ın emaneti ise sağlığımızı da öyle görmek zorundayız.

Cihan padişahı Sultan Süleyman Han “Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi” demiştir. Bir tek nefesin dahi sağlıklı olması yolunda söylenmiş bu kadar güzel bir söz olabilir mi?

Devletimizin banisi, ebedi liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ise “beni Türk hekimlerine emanet ediniz” demiştir. Yani Devletten bile önemli olan bir nefeslik sağlığımızın korunmasında, İmanımızdan sonraki Allah’ın bize bahşettiği en hayırlı varlığımız olan sağlığımızın devamında Türk hekimlerinin önemine dikkat çekmiştir.

Bu bağlamda, başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, hepsine saygılarımızı sunuyoruz.

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği

Kategoriler: Haberler