15 Temmuz Demokrasi Bayramı Mesajı

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI KUTLU OLSUN…

Binlerce yıllık tarihi şan ve şereflerle dolu olan Türk Milletinin en önemli vasıfları tarihi boyunca esareti reddetmesi, bağımsızlığından taviz vermemesi, iradesini başka hiçbir devletin iradesine bağlamaması olarak özetlenebilir.

Ülkemiz en son 1. Dünya Savaşı (1. Paylaşım Savaşı) sonunda emperyalistlerce işgal edilmiş, iradesi ele geçirilmiştir. Yani memleket dahilindeki iktidar sahipleri iradelerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit etmişlerdir.

Büyük Milletimiz, bu işgale karşı milli birliğini sağlamış ve bu işgale son vererek istiklalini sağlamış ve istikbalini yine kendi eline almıştır. Yani irade-i milliyeyi hakim, kavay-i milliyeyi amil kılmıştır.

Şu anda en büyük emperyalist güç olan ABD Emperyalizminin uşağı, koruması ve güdümü altındaki Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), din kisvesi altındaki örgütlenmesine 1960’lı yılların sonunda başlamış ve nihayetinde 15 Temmuz 2016’da, ABD’nin koruması altında Pensilvanya’da ikamet ettirilen vatan haini Fethullah GÜLEN’in talimatı ile darbe girişiminde bulunulmuştur. Ancak, milli iradesini her zaman kendi hayatından bile üstün gören milletimizin direnişi ile bu darbe girişimi daha başladığı günü boşa çıkarılmıştır.  

Bu darbe girişimi ile bir kez daha görülmüştür ki sadece milletimizin dini duygularına yönelik saldırılara karşı durmak değil aynı zamanda dinimizin istismarına karşı da uyanık olmak zorundayız. Nitekim ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK “insanlıkta dine ilişkin duygular bilim ve fennin ışıkları ile dupduru olup aydınlanmadıkça din oyunu aktörlerine her yerde rastlanacaktır” demiştir.

Bu duygu, inanç ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi Bayramımızı bir kez daha kutluyor, başta Ömer HALİSDEMİR olmak üzere o gün şehadet şerbetini içen şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla; gazilerimizi de saygıyla anıyor, büyük Türk Milleti önünde bir kez daha ihtiramla eğiliyoruz.

KAHROLSUN EMPERYALİZM VE ONUN İŞBİRLİKÇİLERİ…

YAŞASIN İLELEBET PAYİDAR KALACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİ…

Mustafa ALPAR

Kayserililer Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Not: 15 Temmuz günü, saat: 14:00’de dernek genel merkezimizde (Cumhuriyet Mah. 1641 Sokak Dış Kapı No: 16 Doğan Sitesi A Blok 1. Kat No: 1 Yenişehir/MERSİN) şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunacaktır.

Kategoriler: Haberler