BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI ZİYARETE BAŞLADIK…

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Demokrasinin, barışın ve kardeşliğin en belirgin şekilde kendini gösterdiği Mersin’imizde, demokrasinin önemli yönetsel kademelerinden birisi olan belediyelerimizi ziyarete başladık. İlk ziyaretimizi de Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARA’yı ziyaret ederek başladık.

Mersin’de Kayserili hemşerilerimizin yoğun şekilde yaşadığı, hele yazın bunun birkaç katına çıktığı Erdemli’liden başladık. Sayın Başkana görevinde başarılar diledik, dernek olarak, belediye hizmetlerine gönüllü katılım anlamında her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bildirdik. Derneğimizin başta insan gücü olmak üzere tarım, sanayi,ticaret ve şehircilik alanları olmak üzere entelektüel bilgi, birikim ve deneyimleri hakkında kısa bir bilgi sunduk. Akabinde, Kayseri Valimiz Sayın Gökmen ÇİÇEK ile yaptığımız ziyaret hakkında bilgi verdik ve bu bağlamda Mersin’de yaz sonunda yapmayı planladığımız “Kayseri Günleri” hakkındaki düşüncelerimizi aktardık.

Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mustafa KARA, ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra, “Kayseri Günleri” etkinliğimizde merkez olarak Erdemli ilçemizi düşünmemizden dolayı teşekkür ettikten sonra, bu etkinlik için belediye olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını beyan etti.

Derneğimizin kurucularından ve an itibariyle de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız olan Hasan GUBAROĞLU’da bu ziyaretimizde hem ev sahibi hem de derneğimizin temsilcisi olarak yer aldı.

Gerek “Kayseri Günleri” ile etkinliğimiz, gerekse diğer ziyaretlerimiz hakkında, değerli hemşerilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ziyaretlerimize etkin katılım sağlayan kardeşlerimize ayrıca teşekkürü borç biliriz.

Saygılarımızla…

Mustafa ALPAR
Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı