DEPREM VE DAYANIŞMA

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

6 Şubat 2023’de meydana gelen depremlerden sonra, büyük Türk Milletinin bir parçası olan derneğimiz de hemen çalışmalara başlamıştır. İlk anda paylaştığımız mesajlarımızla, hem yardımlaşma/dayanışma çağrısı yaptık hem de bu dönemde derneğimizin ilkesel duruşunu ortaya koyduk. Akabinde ise maddi ve parasal yardımlar yapmak için üyelerimizi bilgilendirip destek olmaya davet ettik.

Süreç içinde başta Valilik ve AFAD olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarıyla, yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleriyle sıkı ilişkiler içinde olduk. Topladığımız maddi yardımları, depremin olduğu illerimize ulaştırdık ve ulaştırmaya da devam ediyoruz.

Bugün de derneğimizin bulunduğu Yenişehir Belediyesinin, toplanan çeşitli yardımların toplanıp değerlendirildiği yeri ziyaret ettik. Yenişehir Belediyemizin bu konuda çok iyi organize olduğunu, gereği kadar personelini görevlendirdiğini, gelen yardımları cinslerine, ebatlarına göre bölümlendirdiğini, ihtiyaç sahiplerinin, gereksinmelerini kolayca bulup eksiklerini gidermelerini sağladığını gördük ve bundan çok memnun olduk. Memnuniyetimizi ifade etmek için Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Abdullah ÖZYİĞİT’i makamında ziyaret ettik. Büyük bir nezaketle karşılandık. Yaptıklarını ve yapmak istediklerini çok yalın bir dile ve sıcak üslupla anlattı. Dernek olarak kendisine çok teşekkür ettik ve üzerimize düşen bir şey olduğunda her şekilde yardıma hazır olduğumuzu bildirdik.

Görüşmemizde, deprem sebebiyle Mersin’imizin ve Yenişehir İlçemizin yaşadığı ve yaşayacağı göçten kaynaklı fahiş fiyat artışlarına, özellikle de ev fiyatlarındaki ve kiralarındaki fahiş artışlara karşı yapılabilecekler hakkında görüş alış verişinde bulunulmuştur. Derneğimiz, bu hususta hazırlayacağı bir çalışmayı en kısa zamanda Sayın Abdullah ÖZYİĞİT’e sunacağını, ayrıca Yenişehir Belediyemizin yapacağı çalışmalara da katkıda bulunacağını ifade etmiştir.

Üyelerimizin, arkadaş ve dostlarımızın ve kamuoyumuzun bilgilerine ve takdirlerine saygılarımızla sunarız.

Mustafa ALPAR

Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve

Kültür Derneği Başkanı

Kategoriler: Haberler