Derneğimize Ziyaret / Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KIZILTAN

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Kurulduğu günden bu yana Kayserili hemşehrilerimizi en iyi şekilde temsil etme gayreti içinde olan derneğimiz, bu çalışmaları sonunda büyük bir ilgiye mazhar olmuştur. Derneğimiz Mersin’de Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, siyasi parti il başkanlıklarını, çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Kayseri’de de Valilik, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odalarını ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini ziyaret edip derneğimiz aracılığı ile Mersin’deki Kayserili hemşehrilerimizi anlatmış, çalışmalarımız hakkında bilgi vermiştir.

Bu bağlamda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayhan KIZILTAN, beraberindeKİ arkadaşlarıyla birlikte Derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Bu ziyarette, ülkemizdeki son ekonomik gelişmeler ve bunun Mersin’imize yansımaları konusundaki derneğimizin ve Mersin’deki hemşerilerimizin düşünce ve değerlendirmeleri Sayın KIZILTAN’a kapsamlı olarak anlatılmıştır. Yine Mersin’in ekonomisinde önemli yeri olan tarım, ticaret, turizm, lojistik, sanayi gibi alanların daha da geliştirilmesinde hemşehri derneklerinin rolü ve önemi konusunda görüşlerimiz bu konunun birinci dereceki temsilcisine aktarma şansını bulduk. Sayın KIZILTAN, “Mersin’in ülkemizde en çok göç alan illerin ilk sıralarında yer aldığını, ülkenin her yerinden Mersin’i yurt tutanların barış ve kardeşlik içinde barındığını, bu anlamda Mersin’in yıllardır ülkemizde barış/kardeşlik/dostluk/demokrasinin timsali haline geldiğini, bunda Mersin’deki Kayserililerin büyük katkısı olduğunu, diyalog içinde oldukları yöre dernekleri içinde Mersin’in ekonomisi ve ticareti ile bu kadar kapsamlı ve nitelikli değerlendirmeler yapan az sayıdaki örneklerin başlarında Kayserililer Derneğinin yer aldığını, bundan sonra daha yakından çalışmak istediklerini, böylesi çalışmaların Mersin Ekonomisinin dinamizmini yükselteceğini” beyan etmiştir.

Dernek Başkanımız Sayın Mustafa ALPAR’da, Sayın KIZILTAN’a nezaketlerinden dolayı teşekkür etmiş ve “MTSO’yu Kayserililerin de bir yuvası olarak gördüklerini, Ayhan KIZILTAN’ı da fahri Kayserili olarak gördüklerini” ifade etmiştir.

Sıcak bir yaklaşım içinde gerçekleşen görüşme, protokolün kuralları aşılarak büyük bir samiyetle sona ermiştir.

Samimi yaklaşımlarından dolayı MTSO Başkanımız Sayın Ayhan KIZILTAN’a ve MTSO’nun diğer temsilcilerini en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz…

Kategoriler: Haberler