ETKİNLİK/75. Yıl Kocatepe Ortaokulu, Cin köy Ortaokulu ve Rasim Dokur Anadolu Lisesi /Kayseri Gezisi Programı

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Dernek olarak, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan 75. Yıl Kocatepe Ortaokulu, CinKöy Ortaokulu ve Rasim Dokur Anadolu Lisesindeki TÜBİTAK Araştırma projeleri Yarışmalarında başarılı olan öğrencilerimiz için Kayseri’ye gezi programı düzenledik.

Gezi Programımız kapsamında öğrencilerimizin kahvaltı ve diğer ihtiyaçlarını karşılayıp Kayseri’ye doğru yola çıktık. Öğrencilerimizin ilk durağı Erciyes Dağı oldu. Erciyes Dağındaki tesislerde sucuklu menü ve memleketimize has diğer lezzetleri tadan öğrencilerimiz, akabinde teleferik ile Erciyes Dağının zirvesine çıkıp oradan Kayseri manzarasının keyfini çıkardılar.

Sonrasında Şehir Merkezinde Kayseri Büyük Şehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından rehber eşliğinde ‘‘Kültür Yolu Gezisi’’ yapıldı.

Bu gezi kapsamında a Selçuklu Uygarlığı Müzesinden başlayıp çeşitli müzeleri, Tarihi Kayseri Kalesini ve Kayseri Lisesini ziyaret ettiler.

 Kültür, Sanat ve Tarih kokan bu mekanların tarihteki misyonunu ve önemini Gezi Rehberimizden dinleyerek bilgi sahibi oldular.

Bu faaliyetimizi gerçekleştirmemizde bize verdikleri değerli katkılarından dolayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ’ a ve Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Abdullah ÖZYİĞİT‘ e teşekkür ederiz.

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği

Kategoriler: Haberler