Kayseri Ziyareti

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Mersin’de bulunan Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa ALPAR ve Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mükerrem TOLLU’nun danışmanı da olan Tekin KARABIYIK, Derneklerini tanıtmak ve Mersin’deki etkinliklerini anlatmak amacıyla Kayseri’de bir dizi önemli görüşmeler yaptılar.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh BÜYÜKKILIÇ tarafından kabul edilen Sayın ALPAR ve Sayın KARABIYIK, amaçlarının Mersin’de Kayserilileri ve Kayseri’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu, Mersin’e yük olmak değil Mersin’in yüküne omuz verdiklerini, kısaca “Erciyes’ten Toroslar’a uzanan köprüye bir taş, Dadaloğlu’dan Karacaoğlan’a uzanan sese bir nefes olmaya” çalıştıklarını beyan etmişlerdir. Akabinde Başkan BÜYÜKKILIÇ’ı 22 Mayıs Pazar günü Erdemli Belediyesince gerçekleştirilecek 31. Geleneksel Türkmen Şölenine Belediye Başkanı Sayın MükerremTOLLU’nun selamlarını da ileterek davet etmişlerdir. Başkan BÜYÜKKILIÇ, Mersin’deki Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin faaliyetlerinden dolayı memnuniyeti dile getirmiş, Derneğin yapacağı her türlü etkinlikte yanlarında olduğunu beyan etmiş ve Erdemli Belediyesince gerçekleştirilecek Türkmen Şöleninin başarılı geçeceğine inancını belirtmiş ve bu şenliğe katılacaklara, destek vereceklere şimdiden teşekkür etmiş ve Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin Türkmen Şölenine verdiği katkıya destek olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mükerrem TOLLU’ya selamlarını ve başarı dileklerini iletmiş ve Dernek Yöneticilerini bugün Talas İlçesinde açılışı yapılacak olan Kütüphane açılışına davet etmiştir.

ALPAR ve KARABIYIK, daha sonra Kayseri Ticaret Odası Başkanı sayın Ömer GÜLSOY’u ziyaret ederek, dernekleri hakkında bilgi sunmuşlar Erdemli Türkmen Şölenine Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mükerrem TOLLU’nun davetiyesini takdim etmişlerdir. Oda Başkanı Sayın GÜLSOY, Kayserililerin Mersin’de en iyi şekilde temsil edilmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, derneğin tüm faaliyetlerinde yanlarında olduklarını belirtmiştir.

Dernek Yöneticileri Kayseri Sanayi Odası Başkanını da ziyaret etmişler ancak Oda Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKSİMİTÇİ’nin il dışında olması sebebiyle Oda Yöneticilerinden Sayın Basın Yayın Birim Sorumlusu Sayın Yavuz ŞAHİN tarafından ağırlanmıştır.

ALPAR ve KARABIYIK, Kayseri Ticaret Borsasını da ziyaret etmişlerdir. Borsa Başkanı Sayın Recep BAĞLAMIŞ’ın il dışında olması sebebiyle Genel Sekreter M. Burak YILDIRIM tarafından ağırlanmışlardır. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulduktan sonra Kayseri Ticaret Borsasının özellikle tarımla ilgili projeleri hakkında bilgi ve dokümanlar alınmıştır. Genel Sekreter Sayın YILDIRIM, Derneğin tüm etkinliklerinde yanlarında olacaklarını beyan etmiştir.

Dernek Yöneticileri, Sayın BÜYÜKKILIÇ’ın Kütüphane Açılışına Davetlerine icabet etmişler, burada da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve Talas Belediye Başkanı Sayın Mustafa YALÇIN ile de kısa birer görüşme yapıp dernekleri hakkında bilgi vermişler ve Erdemli Türkmen Şölenine Sayın MükerremTOLLU’nun davetiyelerini takdim etmişlerdir.

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa ALPAR ve Yönetim Kurulu Üyesi Tekin KARABIYIK  Kayseri ziyaretlerini tamamlamışlardır.

Dernek ziyaretlerini tamamladıktan sonra, Şehir Mezarlığındaki ebeveynlerinin mezarlarını ziyaret ederek Fatiha okuyan Sayın ALPAR ve Sayın KARABIYIK, Mersin’e hareket etmişlerdir.

Kategoriler: Haberler