Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği / Kahvaltı Etkinliği

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Sevgili üyelerimiz, sevgili hemşerilerimiz, bilindiği gibi derneğimizi 29 Ekim 2019 tarihinde kurmuştuk. Ancak, kuruluşumuzdan hemen sonra pandemi süreci başlamış idi. 2022 yılının başlarında etkileri azalan pandemi sürecinden sonra, önemli faaliyetlerimize başlayabildik.

“MERSİN’DE KAYSERİ’LİYİZ, KAYSERİ’DE İSE MERSİN’LİYİZ” mottosu ile yürütmeye çalıştığımız faaliyetler sırasında, Mersin’in ve Kayseri’nin mülki, adli ve mahalli yöneticileri görüşmeler yapılmış, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile görüşülmüş, Mersin’imizde faaliyette bulunan esnaflarımız, ticaret erbabımız ve bürokrat kardeşlerimiz geniş katılımlarla iş yerlerinde ziyaret edilmiştir. Kırmızı çizgilerimiz olarak nitelendirip açıkladığımız “vatan, millet, bayrak ve Atatürk” ile ilgili önemli günlerde üyelerimize ve kamuoyuna yönelik açıklamalarda bulunulmuş, düzenlenen etkinliklere katılınmıştır. Bu süreçte, Mersin’imizde, şehitlik mertebesine erişen kardeşlerimizin cenaze merasimlerine iştirak edilmiş, rahmeti rahmana kavuşan hemşerilerimizin yakınlarına taziyede bulunulmuş, acıları paylaşılmıştır.

Kuruluşumuzun yıldönümü olan 29 Ekim 2022 tarihinde, hemşerimiz İsmail TEMLEK’in işlettiği “Otantik Ev Yemekleri” isimli lokantada keteli, mantılı bir yemekte buluşulmuş ve derneğimizin faaliyetleri ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Şimdi ise 11 Aralık 2022 Pazar günü, Kayseri’li hemşerimiz Faruk İPEK’in işlettiği, Mezitli-Viranşehir’deki “Romado Dondurma” isimli yerde kahvaltılı bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Ağırlıklı olarak Kayseri’mizin doğal tatları olan sucuklu, pastırmalı, keteli ikramlarla birlikte geniş bir menüyle gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimizde, dernek yönetimi olarak hemşerilerimize bilgi vermek istiyoruz. Ayrıca yakın bir zamanda yapmayı düşündüğümüz genel kurulumuz ile ilgili görüş ve önerilerinizi de almak istiyoruz.

Mersin’in en seçkin yöre derneği olma yolunda kısa sürede önemli bir aşama kaydeden derneğimizin, genel kuruldan sonra oluşacak yeni yönetim, denetim ve onur kurullarıyla çok daha yüksek bir temsil kabiliyetine kavuşacağını, hayatın her alanına dair yardımlaşma, eğitim, kültür faaliyetlerimizin Mersin’de sürekli gündem oluşturacağına inanıyoruz.

Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz kahvaltılı toplantımıza, tüm hemşerilerimizden, aileleri ile birlikte katılımlarını istirham ediyoruz.

Saygılarımızla…

Mustafa ALPAR

Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve

Kültür Derneği Başkanı

ROMADO DONDURMA ADRESİ: Viranşehir Sahili Mezitli-MERSİN

Kategoriler: Haberler