Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği / Kayseri Ziyareti

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

DERNEĞİMİZ, MEMLEKETİMİZ İLE İLİŞKİSİNİ SIKLAŞTIRIYOR…

28 Ekim 2023’de Mersin’de oynanacak Kayseri Spor, Hatay Spor maçına destek amacıyla Dernek Genel Başkanı Mustafa ALPAR beraberindeki bir heyet ile memleketimizde bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Dernek Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan GUBAROĞLU ve Hüseyin AKSAR ile Dernek Denetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Tekin KARABIYIK, 10/10/2023 günü sabah 06.00’de Mersin’den memleketimize hareket etmişlerdir. İlk önce Kayseri’mizin en önemli yayın kuruluşlarından olan Kay Tv Genel Yayın Yönetmeni Sayın Sami DAYANGAÇ’ı ziyaret ettik. Bu ziyaretin amacının, Kayseri Spor-Hatay Spor maçı öncesi takımımıza moral destek vermek ve bu maç ile ilgili olarak takımızı Mersin’de Derneğimizin ağırlaması suretiyle birlik ve beraberliğimizin hayatın spor alanında da sürdürülmesi olduğunu beyan ettik.

Akabinde Kayseri Spor Tesislerine gidilerek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali ÇAMLI ve çalışma arkadaşları tarafından karşılanan Derneğimize büyük bir ilgi ve misafirperverlik örneği gösterilmiştir. Takımımızı Mersin’de ağırlama talebimiz Sayın Ali ÇAMLI ve çalışma arkadaşlarını çok duygulandırmıştır. Takımımızın çalışmaları ve şu andaki durumu hakkında bilgi veren Sayın Ali ÇAMLI, aynı zamanda, yakınlarda yaptığı Avrupa ziyaretleri hakkında da derneğimizi bilgilendirmiştir.

Heyetimiz daha sonra Kayseri Ticaret Odasını ziyaret etmiş ve Oda Başkanımız Sayın Ömer GÜLSOY’u makamında ziyaret etmiştir. Sayın GÜLSOY’da derneğimizin, Kayseri Sporumuzu Mersin’de ağırlamak istemesinden çok duygulanmış ve memnuniyetini ve mutluluğunu açıkça beyan etmiştir. Ticaret Odası olarak bilgi birikimlerini ve tecrübelerini, Mersin ile paylaşmak istediklerini söylemiştir. Heyetimiz de bilgi ve tecrübe aktarımında seve seve aracılık yapmaktan onur duyacağımızı beyan etmiştir.

Her zaman söylediğimiz gibi, “Erciyes’ten Toroslara uzanan köprüye bir taş; Karacaoğlan’dan Dadaloğlu’na uzanan sese bir nefes olmaya” devam ediyoruz.

Mustafa ALPAR

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve

Kültür Derneği Genel Başkanı

Kategoriler: Haberler