Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği / Kuruluş Yıl Dönümü 29.10.2022

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

CUMHURİYET BAYRAMI VE DERNEĞİMİZ…

Bundan tam üç yıl önce bugün, Cumhuriyetimizin 96. yılında kurmuştuk derneğimizi. Derneğimizin 3., Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun.

Kuruluş tarihi olarak Cumhuriyet Bayramımızı seçmemizin tek nedeni vardı: Kırmızı çizgimizin Cumhuriyet olduğunu göstermek. Yani, vatan, millet, bayrak ve Atatürk.

Derneğimizin kuruluş yıldönümü kutlamasını da hemşerimiz İsmail TEMLEK’in işlettiği Otantik Kayseri Lezzetlerinde gerçekleştirdik. Kayseri Mantısı, Ketesi Nevzine Tatlısı ikram ettiğimiz kuruluş yıl dönümü buluşmamız saat 14.00’de başlayıp saat: 20.00’ye kadar sürmüştür.

Mersinimizde yaşayan Kayserililer veya kendini Kayserili hisseden veyahut Kayseri sevdalısı olan kardeşlerimizin yoğun ilgisi, hepimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Hemşerilerimizden birbirlerini tanımayanlar tanışmıştır. Derneğimizin zaten bir misyonu da Hemşerilerimizi tanıştırmak, kaynaştırmak ve gerektiğinde yardımlaşmalarını sağlamaktır.

Kuruluş yıldönümü buluşmasına katkı sağlayan başta Mersin Vali Yardımcımız sayın İbrahim KÜÇÜK, Karayolları 5 ‘nci Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet FİDAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Kamil ÇELEBİYILMAZ, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem ŞİMŞEK, Toroslar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Yavuz GÜNDÜZ, Toroslar İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Hasan DİNÇER, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanımız Sayın Ersan TOPÇUOĞLU, Mtso Başkanı Sayın Ayhan KIZILTAN, Mhp Toroslar İlçe Başkanı Sayın Hüsnü DOĞAN, Türk Ocakları Mersin İl Başkanı Sayın Dr. Ünal KILIÇ olmak üzere çalışan veya emekli olmuş diğer Bürokratlara, Esnaf ve tüccar kardeşlerimize katılımlarından dolayı şükranlarımızı sunarız.

Mersin’de Kayserili, Kayseri’de Mersinli olan tüm kardeşlerimizin Cumhuriyet Bayramını ve Derneğimizin kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyoruz.

YAŞASIN CUMHURİYET. YAŞASIN BİRLİĞİMİZ VE DAYANIŞMAMIZ…

Mustafa ALPAR

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı

Kategoriler: Haberler