Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Ziyareti

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

BAŞSAVCIMIZI ZİYARET ETTİK…

Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği olarak Mersin Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Tolgahan ÖZTOPRAK’ı makamında ziyaret ederek başarılarının sürekli olmasını diledik. Ziyaretimizde Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın Caner DOĞANGÜNEŞ, derneğimiz hakkında kısa bir bilgi sundu. Özetle, kendimizi Mersin’de Kayserili, Kayseri’de Mersinli olarak gördüğümüzü, Kayseri’mizin ticarette, eğitimde, kültürde, belediyecilikte, sanayileşmede ve yaşamın birçok alanında gösterdiği başarıları Mersin’imize de taşımak olduğunu; Mersin’imizin de barış ve demokrasi birikimini Kayseri’mizde anlatmayı kendimize misyon edindiğimizi belirtti. Başkanımız Sayın Mustafa ALPAR da kısaca “Erciyes’ten Toroslara uzanan köprüye bir taş, Karacaoğlan’dan Dadaloğlu’na uzanan sese bir nefes olmak istiyoruz” şeklinde konuştu ve Mersin’de eğitimden ticarete, sanayiden, bankacılık ve kamu yönetiminde önemli yerlerde bulunduğumuzu belirtti.

Başsavcımız Sayın Tolgahan ÖZTOPRAK, ziyarete gelen hemşerilerimizle tek tek tanıştıktan sonra, ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir. Sayın ÖZTOPRAK özcesiyle, kendisinin de aslen Sivas-Gemerek’li olduğunu, bu sebeple Kayseri’ye çok yakın olduklarını, önemli bazı staj ve görevlerini Kayseri’de yaptığını, bu ve benzeri sebeplerle kendisini de bir Kayserili gibi gördüğünü ve bir Kayseri dostu olduğunu, Mersin’deki Kayserililerin de tıpkı Sivaslılar gibi hiçbir önemli adli soruna bulaşmadıklarını, bundan da gurur duyduğunu belirtmiş, yüreğinin tüm hemşerilerimize açık olduğunu söylemiş, ziyaretimiz için teşekkür ettikten sonra kapısının tüm Mersinlilere açık olduğu gibi bizlere de her zaman açık olduğunu söylemiştir.

Samimi kabullerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Sayın Başsavcımıza teşekkür ediyoruz. Başarılarla dolu olan mesleğini, Mersin’imizde de artırarak devam ettireceğine inanıyoruz.

Mustafa ALPAR
Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve
Kültür Derneği Genel Başkanı

Kategoriler: Haberler