Mersin Valiliği Ziyareti

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

VALİMİZİ ZİYARET ETTİK…

Mersin Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği olarak valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN’ı makamında ziyaret ettik. Bu ziyaret esnasında Sayın Valimiz hem Kayserililere, hem Mersin’deki hemşerilerimize ve hem de derneğimize yönelik büyük bir teveccüh gösterdiğini yakinen gördük.

Sayın Valimize, Mersin’deki etkinliklerimiz hakkında bilgi verdik. Önümüzdeki süreçte yapmayı düşündüğümüz faaliyetlerimize dair düşünce ve programlarımızı anlattık ve sonuç olarak “Erciyes’ten Toroslara bir ses, Dadaloğlu’ndan Karacaoğlan’a bir nefes olmaya” çalıştığımızı, “Mersin’de Kayserili, Kayseri’de Mersinli olduğumuzu” ve “her daim Devletimizin yanında yer aldığımız” söyledik.

Sayın Valimiz, ziyaret programına katılan tüm kardeşlerimizi büyük bir dikkatle dinlemiş, gerekli notları aldırmıştır. Etkinliklerimizden ve düşünce ve programlarımız ile Kayserililerin Kayseri’ye katkılarını Mersin’de de sürdürmek istek ve azimleri karşısında Sayın Valimiz çok duygulandığını belirtmiş ve böylesi ulvi faaliyetlerimize her türlü katkıda bulunacağını söylemiştir.

Misafirperverliği, nezaketi, liyakati ve Mersin’in sorunlarına tam olarak hâkimiyetini gözlemlediğimiz Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz.

Biz Devletimizin yanındaydık, Devletimizin de bizim yanımızda olduğunu bir kez daha birinci ağızdan duymanın gururunu yaşadık.

Mustafa ALPAR
Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve
Kültür Derneği Genel Başkanı

Kategoriler: Haberler