Mersin’in Vizyon Projesi Metronun Temeli 3 Ocak’ta Atılıyor

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in vizyon projesi olarak değerlendirdiği metronun 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında temeli atılıyor. Mersin’de 3 etaplı raylı sistemler döneminin başlayacağı ve saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılacak.

Metro Projesi’nin bir medeniyet projesi olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Metro’nun temelini, Mersin’in 100. kurtuluş yıl dönümü olan 3 Ocak 2022 tarihinde atacağız. 3 Ocak 2022, Mersin için yeni bir milat olacak. Bu proje aynı zamanda Mersin’in gelmiş geçmiş en büyük yerel projesi olma özelliğini taşıyor. Mersin’de raylı sistemler döneminin başlayacağı bu projeyle, bizler de Mersin adına yeni bir yüzyıla yeni ufuklar açarak girmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir marka kent bırakma amacındayız” dedi.  

Dernek yönetici ve üyelerimizin de hem Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hem de CHP Yenişehir Kadın Kolları yöneticileri tarafından özellikle davet edildiği programa katılım sağlayarak Mersin tarihinin en büyük projesi olma niteliğinde olan Metro açılışını ve Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü hep beraber kutlayacağız.

KAYSERİLİLER YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ