Ramazan-ı Şerif

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

RAMAZAN-I ŞERİF HOŞ GELDİN…

Nefsimizi terbiye etmemizin yoğunlaştığı, bireysel ve toplumsal sabır ve hoşgörümüzün en üst düzeye çıktığı Ramazan Ayımızın, özellikle şu seçim atmosferinde şahsımıza, Mersin’imize, Kayseri’mize ve tüm milletimize hayırlar getirmesini cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

Yerel seçimlere 20 günün kaldığı şu son günlerimizin Ramazan ayına denk gelmesini fırsat bilerek, siyaset dilinin sertleşmesinin önüne geçilmelidir. Çünkü ne olursa olsun, siyasette yarınlarda herkes mutlaka yüzyüze bakmak zorunda kalacaktır. Sert ifadelerin, çocuklarımız ve gençlerimiz için de çok iyi örnekler olacağı söylenemez.

Öte yandan, 2. Dünya Savaşında, Hitler Nazizminin jenosit uygulamasına maruz kalan Yahudilerin, bugünlerde aynı soykırım girişimini yoksul Filistin halkına reva görmesini de kabul etmiyoruz ve nefretle kınıyoruz. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, tüm ülkeleri ve uluslar arası diğer kuruluşları, Gazze’de uygulanan bu soykırımın engellenmesi için aktif bir tutum almalarını bekliyoruz.

Bir kez daha mübarek Ramazan ayına hoş geldin diyor, ülkemize, milletimize, tüm İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve esenlikler getirmesini dileriz.

Mustafa ALPAR

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür

Derneği Genel Başkanı

Kategoriler: Haberler