SEÇİM SONUÇLARI

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Milletvekili Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlanmış milletvekillerimiz yemin ederek görevlerine başlamışlardır. Sayın Cumhurbaşkanı da Anayasamızda yer alan yeminini ederek görevine başlamış ve yeni kabinesini açıklamıştır. Yürütme erkini temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımıza kabinesine, ayrıca yasama gücünü temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin tüm üyelerini tebrik eder, başarılar dileriz. Çünkü onların başarısı, milletimizin başarısı olacaktır.

Derneğimizde, bir takım üye ve hemşerilerimizle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda oluşturduğumuz tahminler, gerek Mersin ve Kayseri özelinde yerel olarak, gerekse de ülkemiz genelinde ulusal olarak %95’e yakın oranda tutmuştur. Bu tahmin ve değerlendirmelerimizin doğruluğu, derneğimizin gerek yerel olarak gerekse ulusal olarak sadece gözlemlerinin değil aynı zamanda iletişim ve ilişkilerinin de ne kadar güçlü ve doğru olduğunu göstermektedir.

Seçimlerin, bir iki ufak tefek olay dışında, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi, demokratik olgunluğumuzun da Büyük Önderimizin gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini yakaladığımızın da bir karinesi olarak görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan yeni kabinede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev üstlenen, Kayserili hemşerimiz, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ’ye başarılar dileriz. Bu Bakanlığı zaten daha önce de bir süre başarıyla yürütmüştü. “Çevre” ve “şehircilik” deyince zaten akla ilkin Kayseri’nin gelmesi zaten gayet doğaldır ve hayatın olağan akışına da uygundur.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hemşerimiz Sayın Mehmet ÖZHASEKİ olmak üzere tüm bakanlara görevlerinde tekrar tekrar başarılar dileriz.

Sayın Bakanımızı şifahen tebrik ettik, hayırlı olsun dileklerimizi, tüm hemşerilerimiz adına ilettik. En kısa zamanda da Makamlarına ziyarete gitmeyi planlamaktayız. Gelişmeleri tüm üyelerimizle, hemşerilerimizle paylaşacağız.

Mustafa ALPAR
Kayserililer Yardımlaşma, Dayanışma ve
Kültür Derneği Genel Başkanı

Kategoriler: Haberler