Terörizmi Lanetliyoruz…

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

Demokrasi, bilgi, özgürlük çağında, terörizm ile yol almak mümkün olmadığı gibi hiç bir ideolojinin, terörle, terörizmle hiçbir amacını gerçekleştirmesi mümkün değildir.

1970’li yıllarda, Ermeni Terör Örgütü ASALA ile birlikte piyasaya sürülen PKK Terör Örgütünün, temsil ettiğini iddia eylediği Kürt halkının hak ve özgürlükleri ve eşitlik taleplerini karşılaması mümkün değildir. Bugün, Suriye’de ve diğer Orta Doğu ülkelerinde, ABD emperyalizminin uşaklığı yapılarak iddia edilen bu hak ve özgürlüklerin elde edilmesi mümkün değildir. Nitekim, ABD, tarihi boyunca hiçbir yere demokrasi, özgürlük, eşitlik götürmemiştir, tam tersine kanın, vahşetin ve gözyaşının temsilcisi olmuştur.

En son Orly Katliamından sonra gerek akademik alanda, gerek uluslararası siyaset ve yargı alanında, gerekse de terörizmle fiilen mücadele alanındaki etkinliklerimizle nasıl ASALA Terör Örgütünü çökerttiysek; PKK Terör Örgütünü de tarih sahnesinden tamamen sileceğimiz günler yakındır. Bu tür terör eylemlerini de silinme aşamasının bir göstergesi olarak okuyoruz.

Bu bağlamda İstanbul’daki terör saldırısında ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar vermesini temenni ediyoruz.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN…

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği

Mustafa ALPAR
Dernek Başkanı

Kategoriler: Haberler