Vatan Size Minnettardır

Kayserililer Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tarihinde yayınlandı

EY ŞEHÎD OĞLU ŞEHÎD, İSTEME BENDEN MAKBER,
SANA ÂGÛŞUNU AÇMIŞ DURUYOR PEYGAMBER.

Kuzey Irak’ta şehitlik mertebesine ulaşan aslan parçalarını rahmetle anıyoruz, aziz hatıraları önünde ihtiramla eğiliyoruz, kendilerine Cenab-a Allak’tan rahmet, kederli ailelerine ve büyük Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Tarihinin hiçbir aşamasında esareti tanımayan, Dünya tarihinin en şerefli milletlerinin başında gelen Milletimize, yüzlerce yıl önce yazılan Orhun Abidesinde “Ey Türk; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir.” denmektedir. Bizi esir etmek isteyenlere karşı verdiğimiz son Kurtuluş Savaşımızdan sonra kabul ettiğimiz İstiklal Marşımızın şu dörtlüğünü okumayanlar veya okuyup da anlamak istemeyen emperyal güçler ve onların maşalarına da bunları er geç anlatacağız:

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.”

Biz Çanakkale’de emperyalistlerle savaşırken, tarihin en büyük komutanının “size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” sözünü beynimize kazıyarak savaştık. Çünkü bizim anlayışımızda, ölmek, yani şehit olmak, bir insanın alabileceği en yüksek paye olup ödülü Hazreti Peygamberimizin aguşuna kavuşmaktır.

Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Büyük Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Kategoriler: Haberler